1975 yılında iş hayatına başlayan şirketimiz 1991 yılından bu zamana kadar ASA İNŞAAT MAKİNA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. olarak iş hayatına devam etmekte ve kuruluşundan bugüne kadar demir-çelik konstrüksiyon ağırlıklı çeşitli inşaat işleri yapmaktadır. Merkez ofisimiz 2005 yılına kadar İstanbul Kartal'da idi 2005 itibarı ile Dilovası KOCAELİ'nde bulunan fabrikamızın bulunduğu alana taşınarak işlevine burada devam etmektedir.

Fabrikamız yıllık 12000 ton çelik işleme kapasitesine sahiptir. Fabrikamızda kesme, bükme, birleştirme, mekanik temizlik ve boyama işlemleri yapılmaktadır. 2200 m² kapalı alan 3000 m² açık alana sahiptir. Ayrıca ambar bölümü ve idari büro kısmı aynı yerdedir. Günde 24 saat çalışma imkanı mevcuttur. 3 adet 12 tonluk tavan vinci ve 1 adet 5 tonluk tavan vinci ile imalat yapma imkanı vardır. Açık sahada yükleme ve boşaltma yapmak için muhtelif kapasitede ( 3-45 ton arası ) 21 adet fork-lift'imiz ve 2 adet 30 tonluk hyap mevcuttur.

Fabrikamızda sanayi tesisleri, petrol tankları, kimyasal depo inşaatları, bu inşaatların bütün işlerinin prefabrikasyonu yapılmakta olup daha sonra montajı dahil anahtar teslimi hizmet verilmektedir. Ayrıca fabrikamızda CNC kesimi hizmeti verilmektedir. 

İnsan kaynakları politikamız doğrultusunda belirli bir kalite ve istikrarı tutturabilmek amacı ile mühendis kadromuzda 4, ustabaşı kadromuzda 8, muhasebe ve insan kaynakları kadromuzda 5 personelimiz dahil olmak üzere 200' e yakın personelle sizler için hizmet vermekteyiz.